Pomoc artystyczna na rzecz ratowania życia Weroniki Wadas

Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce włącza się w akcję na rzecz ratowania życia Weroniki Wadas.
O Weronice: Weronika jest uczennicą kl. IIIa Publicznego Gimnazjum w Strzale. Od roku choruje na chłoniaka złośliwego typ z deplecją limfocytów. W lipcu ubiegłego roku po 6 blokach chemioterapii nastąpił powrót choroby. Lekarze z Kliniki Hematologii i Onkologii w Warszawie po konsultacji z lekarzami z Niemiec podjęli decyzje o nowym leczeniu łącznie z przeszczepem szpiku. Weronika przyjęła 6 bloków chemioterapii i obecnie czeka na przeszczep szpiku, który odbędzie się w Klinice Transplantacji Szpiku we Wrocławiu. Choroba jest oporna na leczenie, dlatego też potrzebne jest podanie przeciwciał monoklonalnych sprowadzonych z zagranicy nierefundowanych przez NFZ. Koszt przeciwciał wynosi ok. 400 tys. złotych i jest ogromna szansa na wyleczenie Weroniki. Jest to kwota, która przekracza możliwości finansowe Rodziców. Dlatego bardzo prosimy o pomoc w zgromadzeniu pieniędzy na leczenie.
Darowizny prosimy wpłacać na konto: CARITAS BS Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem "Leczenie Weroniki Wadas".
W ramach pomocy artystycznej dla Weroniki, Centrum Kultury i Sztuki organizuje aż 4 koncerty charytatywne. Specjalnie dla dziewczynki wystąpią między innymi: TEATR TAŃCA CARO DANCE, TEATR ES oraz znany wokalista KUBA BADACH.

PLAN KONCERTÓW DLA WERONIKI:
15 lutego (piątek) godz. 19.00 „Tańczące wiersze dla zakochanych”
Teksty o miłości największych polskich poetów opowiedziane tańcem, ubrane w formę melorecytacji i wokalu. Tańczą tancerze Teatru Tańca Caro Dance. Choreografia: Iwona Maria Orzełowska.

18 lutego (poniedziałek) godz. 18.00

Wieczór bardów „… a przecież mi żal”
W programie m.in. Ballady Okudżawy w wykonaniu Doroty Todorskiej, Krzysztofa Tomaszewskiego i Piotra Gozdka oraz wiersze Wysockiego w interpretacji Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż”.(Wstęp za zaproszeniami – podczas koncertu możliwość zakupu cegiełek na rzecz Weroniki).

19 lutego (wtorek) godz. 18.00

Koncerty siedleckich zespołów: Norvid, PodobaMiSię i Upstream, gwiazda wieczoru KUBA BADACH w recitalu Tribute to Andrzej Zaucha.

27 lutego (środa) godz.19.00
– Prapremiera koncertu promującego najnowszą płytę Teatru Es z Psalmami Tadeusza Nowaka; Muzyka i aranżacja: Waldemar Koperkiewicz.

Sprzedaż cegiełek upoważniających do uczestnictwa w koncertach prowadzona będzie od 11 lutego w CKiS przez wolontariuszy CARITAS Diecezji Siedleckiej, rezerwacji miejsc dokonywać można już od 31 stycznia tel. 25 644 68 00 w. 37.
Pomoc artystyczna na rzecz ratowania życia Weroniki Wadas

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem