Już jutro ogólnopolska premiera spektaklu HAROLD I MATYLDA na naszej scenie!

 

W najbliższą sobotę (16 marca) o godzinie 16:00 na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się spektakl przedpremierowy, a o godzinie 19:30 premiera sztuki "Harold i Matylda" z Krystyną Sienkiewicz i Tomaszem Ciachorowskim w rolach głównych. Ponadto na naszej scenie zobaczymy Magdę Wójcik, Dorotę Chotecką, Grażynę Wolszczak, Hannę Kochańską, Tadeusza Chudeckiego, Agnieszkę Sienkiewicz i Dariusza Taraszkiewicza, który jest zarazem reżyserem sztuki. Swój udział w spektaklu będzie miał również znakomity polski aktor - Jan Kobuszewski - który wcieli się w postać narratora.

Producentem spektaklu jest Teatr Impresaryjny "Ale! Teatr", a współproducentem Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce.

W środę, 13 marca w Warszawie odbyła się konferencja prasowa oraz próba medialna przed ogólnopolską premierą spektaklu „Harold i Matylda”, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, 16 marca na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce. W spotkaniu udział wzięli niemal wszyscy aktorzy z obsady spektaklu (Krystyna Sienkiewicz, Tomasz Ciachorowski, Dorota Chotecka, Magda Wójcik, Tadeusz Chudecki, Agnieszka Sienkiewicz, Hanna Kochańska), reżyser spektaklu - Dariusz Taraszkiewicz, przedstawiciele producentów spektaklu, tj. Teatr Impresaryjny "Ale! Teatr" (Grzegorz Smarz i Wojciech Słupski) i Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce (Mariusz Orzełowski) oraz dziennikarze i fotoreporterzy. Podczas spotkania miała miejsce również prezentacja najnowszej książki Krystyny Sienkiewicz „Cacko” wydanej przez Prószyński i S-ka. Całość poprowadziła Marzanna Graff.

Kliknij w zdjęcie, aby zobaczyć całą fotorelację z konferencji prasowej w Warszawie.W czwartek, 14 marca, we foyer Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego odbył się premierowy wieczór autorski Krystyny Sienkiewicz, która przed zgromadzoną publicznością prezentowała swoją najnowszą książkę zatytułowaną "Cacko". Spotkanie poprowadziła Mariola Zaczyńska, a wieczór uświetniły piosenki w wykonaniu samej Autorki. Na zakończenie wydarzenie wszyscy zgromadzeni odśpiewali aktorce gromkie "dwieście lat"!

Kliknij  w zdjęcie, aby zobaczyć całą fotorelację z wieczoru promującego najnowszą książkę Krystyny Sienkiewicz zatytułowaną "Cacko".Aktorzy po pierwszym przeczytaniu scenariusza byli jednomyślni - ta historia nie tylko ma bawić, ale i wzruszyć. Próby do spektaklu rozpoczęły się kilkanaście tygodni temu. Od kilku dni cała obsada spektaklu jest już w Siedlcach, gdzie na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce intensywnie pracują nad ostatnimi poprawkami przed premierą sztuki. W czwartek odbyła się pierwsza, zaś w piątek drugia i trzecia próba generalna "Harolda i Matyldy". Teraz wielkie oczekiwanie na sobotnią premierę...

Mamy dla Was osobiste zaproszenia od aktorów z obsady spektaklu, aby wysłuchać nagrań wystarczy kliknąć w poszczególne zdjęcia. Miłego odbioru!

KRYSTYNA SIENKIEWICZ: Bardzo kocham siedlecką publiczność!


TOMASZ CIACHOROWSKI: Zapraszam na premierę do Siedlec, na pewno się Państwo nie wynudzicie, a mam nadzieję, że wzruszycie.


MAGDA WÓJCIK: Zapraszam Państwa na premierę pięknej sztuki ze wspaniałą rolą Pani Krystyny Sienkiewicz.


TADEUSZ CHUDECKI: Jedziemy do Siedlec! Spektakl fantastyczny!


(fragment wywiadu w Radiu dla Ciebie) GRAŻYNA WOLSZCZAK: Premiera w Siedlcach. Ja jeszcze nie trafiłam do Siedlec, ale rzeczywiście jak gramy różne przedstawienia to ktoś pyta - "A dlaczego my tego jeszcze w Siedlcach nie graliśmy?" - więc ja myślę, że ta tęsknota aktorów do Siedlec jest czymś uzasadniona, na pewno jest tam fajnie.


Zapowiedzi ogólnopolskiej premiery spektaklu "Harold i Matylda" szukajcie również w największych, internetowych portalach informacyjnych (m.in. Wirtualna Polska - KLIK; Interia - KLIK), prasie, stacjach radiowych (m.in. Polskie Radio Trójka - KLIK, Polskie Radio Czwórka - KLIK i Radio dla Ciebie - KLIK) i telewizyjnych (TVP Polonia - KLIK).

Ostatnie wolne bilety na spektakl są jeszcze do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS. Możliwa jest również rezerwacja telefoniczna: 25 644 68 00 wew. 37 - do zobaczenia!
Już jutro ogólnopolska premiera spektaklu HAROLD I MATYLDA na naszej scenie!

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem