Koncert Chóru Miasta Siedlce w Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Sabinovie (Słowacja)

 
W niedzielę, 17 sierpnia, w Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Sabinovie Chór Miasta Siedlce pod dyrekcją Justyny Kowyni – Rymanowskiej wykonał ponad godzinny koncert a’cappella dla mieszkańców tego słowackiego, uroczego i partnerskiego miasta Siedlec. Licznie zgromadzona publiczność dwukrotnym bisem i dwukrotnymi owacjami „na stojąco” podziękowała siedleckim artystom za prezentację dzieł światowej muzyki wokalnej a’cappella.

Primator Mesta Sabinov Peter Molcan, w imieniu publiczności, podziękował śpiewakom i dyrygentce: „To była wielka uczta duchowa, dziękujemy. Dziękujemy Miastu Siedlce oraz Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego za przyjaźń, a przede wszystkim za Jej pielęgnowanie. Siedlce i Sabinov od lat są miastami partnerskimi, i od lat ta współpraca układa się wzorcowo. Współpraca w dziedzinach edukacji, sportu i przede wszystkim kultury. W tej wieloletniej współpracy nie możemy zapomnieć o śp. Andrzeju Meżeryckim i wszystkich Tych, którzy przez lata ją budowali. Na ręce, tutaj obecnego, dyrektora Mariusza Orzełowskiego składam podziękowania oraz w imieniu nas wszystkich dziękuję Wam za Waszą obecność w Sabinovie.”

Warto dodać, że Chór Miasta Siedlce do 21 sierpnia przebywa na warsztatach artystycznych w Sabinovie, przygotowując się do kolejnych projektów artystycznych, m.in. do międzynarodowych konkursów chóralnych w Rybniku oraz Łodzi.  
Koncert Chóru Miasta Siedlce w Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Sabinovie (Słowacja)

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem