Gala zakończenia XI OFT "Sztuka plus Komercja" i recital Tamary Arciuch "W starym kinie"

W czwartek, 14 grudnia na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbyła się uroczysta gala zakończenia XI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów  "Sztuka plus Komercja," podczas której nagrodzeni zostali jego laureaci.

WERDYKT JURY:
NAJLEPSZY SPEKTAKL
Po obejrzeniu 6 spektakli konkursowych Jury główne Festiwalu, które obradowało w składzie: Aneta Krajewska, Iwona Księżopolska, Mariola Zaczyńska, Andrzej Bujalski, Dariusz Stopa, Grzegorz Tymoszuk, Andrzej Zawadzki i Artur Mydlak nagrodę za najlepszy spektakl postanowiło przyznać produkcji „I love you, a teraz się zmień” Agencji Artystycznej Certus. Reżyserem przedstawienia jest Mariusz Kilian, a w obsadzie sztuki wystąpili: Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Rafał Królikowski i Robert Rozmus.

NAJLEPSZA AKTORKA
Jury główne Festiwalu przyznało też nagrodę w kategorii „Najlepsza aktorka”, którą w tym roku została Elżbieta Romanowska za rolę w
spektaklu "I love you, a teraz się zmień".

NAJLEPSZY AKTOR
Tytuł najlepszego aktora Festiwalu decyzją jury otrzymał Bogusław Kudłek, który doceniony został za rolę w spektaklu "Boeing, Boeing".

NAGRODA DZIENNIKARZY
Swoją nagrodę przyznali też przedstawiciele lokalnych mediów. Ich zdaniem najlepszy spektakl konkursowy Festiwalu to "Petarda" Agencji Produkcyjnej Palma, w obsadzie którego wystąpili Tomasz Schimscheiner, Andżelika Piechowiak, Jacek Kopczyński, Paulina Lasota, Justyna Sieńczyłło i Andrzej Deskur.

NAGRODA PUBLICZNOŚCI
Tradycyjnie swoją nagrodę przyznali również Widzowie, którzy po zakończeniu każdego z 6 spektakli konkursowych oceniali je w skali od 1 do 10 na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania. Po podliczeniu wszystkich ocen, najlepszą sztuką wg publiczności okazał się spektakl „Boeing,Boeing” w reżyserii Marcela Wiercichowskiego wyprodukowany przez Agencję Artystyczną Novakka.

Wszystkie nagrody pieniężne dla laureatów XI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja” ufundowane zostały przez sponsorów Sceny Teatralnej Miasta Siedlce: Firmę Cukrohurt Sp. z o.o., Fundację Pro-Bono, Firmę Frezdrom, Tym-Bud i APiS. Laureaci przekazali nagrody na cele charytatywne na rzecz: Miłosza Ścięgosza będącego pod opieką Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą", Marcela Waszczaka, którym opiekuje się Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko", Wiktora Zawadzkiego pod opieką Fundacji Siepomaga oraz na rzecz Fundacji Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci oraz Siedleckiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Zespołem Downa "Zawsze Razem".

Organizatorem Festiwalu jest Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik. Patronem artystycznym festiwalu był znany aktor teatralny, filmowy i dubbingowy Jarosław Boberek.

Gala zakończyła się recitalem Tamary Arciuch „W starym kinie”.
Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski

Gala zakończenia XI OFT

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem