• Mińska Szkoła Artystyczna od 1 września nosi imię Konstantego Ryszarda Domagały Mińska Szkoła Artystyczna od 1 września nosi imię Konstantego Ryszarda Domagały 02 wrzesień 2014Mińska Szkoła Artystyczna w Mińsku Mazowieckim od 1 września bieżącego roku nosi imię Konstantego Ryszarda Domagały – Obywatela Honorowego Miasta Siedlce. Taką uchwałę Rada Miasta Mińsk Mazowiecki podjęła w marcu b.r. na wniosek Rady Pedagogicznej oraz Rady Rodziców tejże szkoły.  
  • Nowy Punkt Informacji Kulturalnej CKiS już od 29 sierpnia w Galerii Siedlce Nowy Punkt Informacji Kulturalnej CKiS już od 29 sierpnia w Galerii Siedlce 26 sierpień 2014Miło nam poinformować, że od piątku, 29 sierpnia w Galerii Siedlce rusza Punkt Informacji Kulturalnej CKiS nr 2, nowe miejsce w którym będzie można zarezerwować i kupić bilety na wszystkie wydarzenia artystyczne Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. 
  • "Siedlce to nieocenione miasto jeżeli chodzi o kulturę!" - Waldemar Obłoza w programie PYTANIE NA ŚNIADANIE o premierze spektaklu "Skąpiec" w siedleckim teatrze "Siedlce to nieocenione miasto jeżeli chodzi o kulturę!" - Waldemar Obłoza w programie PYTANIE NA ŚNIADANIE o premierze spektaklu "Skąpiec" w siedleckim teatrze 22 sierpień 2014W piątek (22 sierpnia) w programie "Pytanie na śniadanie" na antenie Telewizji Polskiej jednym z gości Moniki Zamachowkiej i Tomasza Kamela był dobrze znany siedleckiej publiczności aktor - Waldemar Obłoza. W programie była mowa m.in. o Siedlcach, naszej instytucji oraz o premierze spektaklu "Skąpiec"! 
  • Najpiękniejsze przeboje polskiej muzyki filmowej w koncercie "Polskie noce i dnie" Najpiękniejsze przeboje polskiej muzyki filmowej w koncercie "Polskie noce i dnie" 21 sierpień 2014W sobotę, 6 września o godz. 18:00 na Skwerze im. Tadeusza Kościuszki rozpocznie się koncert "Polskie noce i dnie" podczas którego wybrzmią najpiękniejsze przeboje polskiej muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej i zaproszonych do projektu aktorów-solistów.W koncercie usłyszymy muzykę Waldemara Kazaneckiego z takich filmów jak m.in. "Noce i dnie", "Czarne chmury", "Dom", "Hrabina Cosel" czy "Brunet wieczorową porą". Orkiestrze pod dyrekcją Janusza Powolnego towarzyszyć będą soliści: Tomasz Stockinger i Katarzyna Jamróz. Całość poprowadzą: Karol Strasburger i Mariusz Orzełowski. Wydarzenie zainauguruje obchody 40. rocznicy powstania filmu "Noce i dnie" na podstawie adaptacji powieści Marii Dąbrowskiej.
  • Łowcy Talentów czyli XV Wakacyjna Akademia Talentów Łowcy Talentów czyli XV Wakacyjna Akademia Talentów 01 lipiec 2014Wakacje rozpoczęte, a więc zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej instytucji przygotowaną w ramach kolejnej edycji Wakacyjnej Akademii Talentów. Zajęcia teatralne, taneczne, wokalne, poetyckie, plastyczne dla dzieci i młodzieży prowadzone będą przez instruktorów Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny - zapraszamy!
  • Przyznano tytuły Złotego Mecenasa Siedleckiej Kultury i Mecenasa Siedleckiej Kultury za 2013 rok Przyznano tytuły Złotego Mecenasa Siedleckiej Kultury i Mecenasa Siedleckiej Kultury za 2013 rok 01 lipiec 2014Siedlce od lat honorują przedsiębiorstwa, które wspierają finansowo miejscowych sportowców i artystów. Nie inaczej jest i w tym roku. Na mocy uchwały Rady Miasta Siedlce z 26 czerwca bieżącego roku po raz kolejny przyznano tytuły Złotego Mecenasa Siedleckiej Kultury i Mecenasa Siedleckiej Kultury za 2013 rok oraz Złotego Mecenasa Siedleckiego Sportu i Mecenasa Siedleckiego Sportu za 2013 rok. W gronie tegorocznych laureatów znaleźli się partnerzy strategiczni Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, tj. drukarnia Iwonex, sieć sklepów Topaz, firma Cukrohurt, Arche i Jastrzębski - autoryzowany dealer marki Opel. 
  • Zakończyły się Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization Modern, Ballet/Pointe, Tap Dance. Siedlce polską stolicą tańca! [wyniki] Zakończyły się Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization Modern, Ballet/Pointe, Tap Dance. Siedlce polską stolicą tańca! [wyniki] 20 czerwiec 2014W dniach 20-22 czerwca na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbywały się Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization Modern, Ballet/Pointe, Tap Dance będące zarazem eliminacjami do Mistrzostw Świata i Europy. Przez trzy dni na naszej scenie wystąpiło blisko 1300 tancerzy z całej Polski. Wśród najlepszych znaleźli się tancerze z Siedlec po raz kolejny potwierdzając, że nasze miasto to niezwykła kuźnia tanecznych talentów. Tancerze Caro Dance pracujący pod czujnym okiem Iwony Marii Orzełowskiej stawali aż 41 razy na podium (17 x Mistrzostwo Polski, 11 x Wicemistrzostwo Polski, 13 x II Wicemistrzostwo Polski) wywalczając tym samym 46 nominacji na Mistrzostwa Europy i Świata. Organizatorami tegorocznych Mistrzostw będących zarazem Eliminacjami do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata IDO są: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce – pełniące także zaszczytną rolę gospodarza, Stowarzyszenie Taneczne Caro Dance, zaś współorganizatorami Polska Federacja Tańca, Polski Związek Tańca Freestyle, sekretariat Narodowy IDO w Polsce. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik oraz Prezydent Miasta Siedlce - Wojciech Kudelski.
  • Od września trwa III Ogólnopolski Festiwal Teatrów Prywatnych "Sztuka plus Komercja" Od września trwa III Ogólnopolski Festiwal Teatrów Prywatnych "Sztuka plus Komercja" 18 czerwiec 2014Od września do grudnia 2014 roku na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce gości kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych "Sztuka plus Komercja". Zapoznaj się z repertuarem.
  • "Mistrzowie Sceny" podczas III OFTP "Sztuka plus Komercja" "Mistrzowie Sceny" podczas III OFTP "Sztuka plus Komercja" 18 czerwiec 2014Koncerty i recitale gwiazd polskiej sceny i estrady towarzyszyć będą III Ogólnopolskiemu Festiwalowi Teatrów Prywatnych "Sztuka plus Komercja". W siedleckim teatrze w cyklu "Mistrzowie Sceny" wystąpią: Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Hanna Banaszak, Kabaret Moralnego Niepokoju oraz Marek Torzewski.
  • "Uczty Teatralne" w ramach III OFTP "Sztuka plus Komercja" "Uczty Teatralne" w ramach III OFTP "Sztuka plus Komercja" 18 czerwiec 2014Prawdziwe uczty teatralne czekają na Widzów w ramach III edycji Festiwalu Teatrów Prywatnych "Sztuka plus Komercja". Wśród spektakli na naszej scenie m.in. "Bóg Mordu" Teatru 6.piętro, "Danuta W." Teatru Polonia, musical "Skrzypek na Dachu" Teatru Muzycznego w Lublinie oraz premiera sztuki "Skąpiec" w wykonaniu Studia Teatralenego im. J. Woszczerowicza.

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem