RSSRSS VIMEOVIMEO FacebookFACEBOOK O nasBIPKontakt
"Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą."
Novalis
"Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą." Novalis
Impresariat Opowieść Wigilijna powrót do listy
Magiczny spektakl dla Wszystkich, czyli "Opowieść Wigilijna" na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Widowisko w reżyserii i choreografii Iwony Marii Orzełowskiej. Występują tancerze i aktorzy Teatru Tańca Caro Dance i Teatru Es oraz śpiewacy Chóru Miasta Siedlce. W roli głównej Krzysztof Barabasz.


Premiera spektaklu "Opowieść Wigilijna" w reżyserii i choreografii Iwony Marii Orzełowskiej odbyła się 1 grudnia 2013 roku na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Była to zarazem grudniowa odsłona cyklu "Rodzinna Niedziela w Teatrze". W magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas aktorzy i tancerze Teatru Tańca Caro Dance i Teatru Es oraz chórzyści Chóru Miasta Siedlce. W roli głównej zobaczyliśmy Krzysztofa Barabasza. Premierowa jak i prapremierowa odsłona spektaklu zgromadziła komplet widzów, wśród których znalazł się także Prezydent Miasta Siedlce, Wojciech Kudelski. Gospodarz naszego miasta nie krył wówczas zachwytu nad zaprezentowanym widowiskiem: Gratuluję wszystkim Artystom - Teatrowi Tańca Caro Dance, Teatrowi Es i Chórowi Miasta Siedlce. Ogromne brawa dla Iwony Marii Orzełowskiej, która przygotowała dla nas to niezwykłe widowisko. Obejrzałem przepiękny spektakl z przesłaniem na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Oby nikt z nas nie był Scooge'em - trzeba dzielić się z innymi tym, co mamy najlepsze - powiedział Prezydent Siedlec.

Poniżej prezentujemy opinie, które zebraliśmy bezpośrednio po zakończeniu prapremiery spektaklu.Spektakl "Opowieść Wigilijna" od 1 grudnia 2013 roku do 5 stycznia 2014 roku zagrany został aż 26-razy na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Nasza widownia wypełniała się niemal za każdym razem po ostatnie miejsce. Wielokrotnie, po dwa-trzy razy dziennie, widowisko to pokazywane było na naszej scenie zarówno na początku grudnia, w okresie chociażby "Mikołajek", jak również w czasie przedświątecznych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Kilkukrotnie w tym czasie na naszych Widzów z drobnymi upominkami czekał również Święty Mikołaj. Najmłodszy widz, który obejrzał spektakl miał niewiele ponad 2 lata, najstarszy z kolei 74 lata, co najlepiej pokazuje familijny i uniwersalny charakter tego widowiska. Dzięki barwnej i cały czas zmieniającej się scenografii, gry świateł oraz przede wszystkim niezwykłym kreacjom naszych artystów widz przeniósł się do XIX-wiecznego Londynu, który szykował się wówczas do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Nietuzinkowa i przekonywująca - jak przyznali widzowie po zakończeniu premiery spektaklu - rola Krzysztofa Barabasza, który wciela się w postać Ebenezera Scrooge'a, sprawiła, że ta niezwykła historia przemiany skąpca w człowieka hojnego i dobrego dla innych jeszcze bardziej przemawiała do zgromadzonej publiczności.


Spektakl zainteresował też Telewizję Polską, która w wigilijny wieczór wyemitowała obszerną, prawie 25-minutową relację z tego widowiska na antenie TVP Warszawa. Na ekranie telewizora można było zobaczyć m.in. fragmenty spektaklu oraz rozmowy z twórcami widowiska.


W okresie wystawiania spektaklu "Opowieść Wigilijna" duża część jego obsady - tancerze Formacji Tanecznej Caro Dance i Teatru Tańca Caro Dance wzięli udział ponadto w Mistrzostwach Świata Jazz, Modern, Ballet/Pointe oraz Międzynarodowym Festiwalu Tańca Show Dance Open Polish Cup "Mikołajki 2013", który w dniach 10-14 grudnia odbył się w Mikołajkach. Siedleccy tancerze na ww. imprezach stawali aż 18-razy na podium! "Pomimo intensywnych przygotowań do premiery spektaklu 'Opowieść Wigilijna', a następnie przez kilkanaście dni grania tego widowiska po dwa-trzy razy dziennie na siedleckiej scenie to udało nam się dobrze zaprezentować na mistrzostwach. Jestem dumna z moich tancerzy, że dali radę, że wytrzymali przede wszystkim fizycznie tę rywalizację i kilkanaście razy stawali na podium." - powiedziała nam wówczas Iwona Maria Orzełowska - choreograf i kierownik artystyczny zespołu. Pogodzenie codziennych występów na deskach teatralnych z bardzo dobrą prezentacją na Mistrzostwach Świata najlepiej pokazuje ogromny talent i ciężką pracę tych młodych Artystów.

Wiele ciepłych słów na temat spektaklu "Opowieść Wigilijna" po jego premierze jak i spektaklach popremierowych przeczytaliśmy również za pośrednictwem naszego profilu w serwisie Facebook.
Oto niektóre z nich:KULTURALNE WYDARZENIE ROKU 2013!
We wtorek, 7 stycznia 2014 roku, nastąpiło ogłoszenie wyników w plebiscycie "Top Regionu 2013" zorganizowanym przez Katolickie Radio Podlasie i Regionalny Portal Informacyjny "Podlasie 24". Miło nam poinformować, iż spektakl "Opowieść Wigilijna" zrealizowany przez Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce został wybrany KULTURALNYM WYDARZENIEM ROKU 2013 W REGIONIE. Obszar, który obejmował plebiscyt dotyczył wszystkich przedsięwzięć artystycznych zorganizowanych na terenie obejmującym obszar Środkowo – Wschodniej Polski, czyli Miasto Siedlce i Biała Podlaska oraz powiaty: siedlecki, bialski, łukowski, radzyński, parczewski, włodawski, rycki, garwoliński, łosicki, sokołowski, węgrowski, miński, siemiatycki i bielski. Wyboru tego dokonało ponad 6 000 Internautów, którzy wzięli udział w ww. Plebiscycie. Statuetkę oraz pamiątkowy dyplom z rąk ks. Sławomira Kapitana - dyrektora Katolickiego Radia Podlasie i Grzegorza Skwarka - dyrektora strategicznego Katolickiego Radia Podlasie podczas corocznego spotkania opłątkowego samorządowców, przedsiębiorców i przyjaciół radia odebrał Mariusz Orzełowski - dyrektor Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce.
O spektaklu: "Opowieść Wigilijna" to wzruszająca historia przemiany skąpca w człowieka hojnego i dobrego dla innych, na podstawie znanego opowiadania Karola Dickensa, nawiązującego do Wigilii Bożego Narodzenia. Przed spotkaniem Duchów Bożego Narodzenia, Scrooge jest człowiekiem, dla którego pieniądze są najważniejsze, ale wówczas jego życie jest marne i nieszczęśliwe. Dopiero po wizycie dziwnych gości i refleksji nad swoim życiem, przekonuje się, że bogactwo nie daje radości, jeśli nie można się nim dzielić. Około 80 artystów na scenie, znakomita muzyka, ciekawa choreografia, bogactwo ruchu i obrazu gwarantują fascynujące widowisko z głębokim przesłaniem, opowiadające o tym co w życiu jest najważniejsze. Familijne widowisko dla całej rodziny, które trzeba zobaczyć!Pragniemy podziękować Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu spektaklu "Opowieść Wigilijna". W szczególności składamy wyrazy uznania Iwonie Marii Orzełowskiej - reżyserce i choreografce tego widowiska za ogrom pracy, jaki włożyła w jego przygotowanie. Podziękowania i gratulacje należą się także Krzysztofowi Barabaszowi - odtwórcy roli Ebenezera Scrooge'a, pozostałej obsadzie spektaklu oraz jego ekipie technicznej za wykreowanie wspólnymi siłami tak niezwykłego, familijnego widowiska. Na koniec szczególne słowa uznania kierujemy do Widzów, którzy tak licznie uczestniczyli w poszczególnych spektaklach i dzięki którym nasza "Opowieść Wigilijna" została wybrana kulturalnym wydarzeniem roku 2013 w regionie.KTO STWORZYł DLA WAS "OPOWIEŚĆ WIGILIJNĄ"?

SCENARIUSZ, CHOREOGRAFIA, REŻYSERIA
Iwona Maria Orzełowska

Ebenezer Scrooge:
Krzysztof Barabasz
Duch minionych Świąt Bożego Narodzenia:
Natalia Jóźwiak
Duch teraźniejszych Świąt Bożego Narodzenia:
Robert Protasewicz
Duch przyszłych Świąt Bożego Narodzenia:
Przemysław Gizak
Bob Cratchit:
Bartosz Osik
Żona Bob'a Cratchit'a:
Kamila Kwietniewska
Jakub Marley / Ksiądz:
Mateusz Kuc
Młody Scrooge:
Brian Poniatowski / Bartosz Barabasz
Narzeczona młodego Scrooge'a:
Izabela Dąbrowska / Karolina Mikołajczuk
Fred (siostrzeniec Scrooge'a):
Kondrad Plak / Bartłomiej Kowalczyk
Narzeczona Freda:
Aleksandra Borkowska
Wikary / Albert Fezzwig (kupiec):
Mateusz Końca
Żona Alberta Fezzwiga:
Joanna Sokół
Gospodyni Scrooge'a:
Dominika Stróżewska
Tim Cratchit:
Michał Woiński / Łukasz Karczmarski
Brat Tima:
Łukasz Karczmarski
Siostra Tima:
Izabela Łukasiewicz
Mężczyzna kwestujący / Żałobnik:
Piotr Gozdek
Nastoletni Scrooge'a:

Kamil Grzegorczuk / Krzysztof Wiśniewski
Kobiety kwestujące:
Dominika Stróżewska, Izabela Dąbrowska, Karolina Mikołajczuk
Goście:
Aleksander Kaliński, Izabela Tomas, Maria Jaźwińska
Gospodynie Fezzwiga:
Emilia Wyżywniak, Kinga Kołak
Młode duszki:
Wiktoria Ratyńska, Aleksandra Kłusek, Olga Koncerowicz, Dominika Kowalczyk, Mieszko Chomka, Jan Kosinko, Weronika Biaduń, Mariusz Wysokiński
Chór:
skład koncertowy i sekcja młodzieżowa
Chóru Miasta Siedlce
Dubbing:
Maciej Czapski

Produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce; Kierownik produkcji: Emilia Wyżywniak, Przygotowanie chóru: Justyna Kowynia - Rymanowska, Konsultacje aktorskie: Bartłomiej Magdziarz; Scenografia: Dawid Wyżywniak; Grafika: Tomasz Janeczko; Kostiumy: Marianna Talarska ("KIM" Zakład Produkcyjno-Handlowy), Małgorzata Jarosławska (Pracownia mody "AGUTTI"), Urszula Duczek, Grażyna Wiewiórka, Marek Michalak; Nakrycia głowy: Katarzyna Lipińska (Studio Aranżacji Nastrojów "GothiKa"; Opracowanie muzyczne (na podstawie na utworów Alana Silvestri, Carla Davisa, Josepha Offenbacha, Camille'a Sean Sansa, Feliksa Mendelsona, polskich kolęd i pastorałek): Grzegorz Orzełowski; Sufler: Sylwia Wereda; Plakat: Tomasz Janeczko, Marek Błaszczyk; Fotografie do plakatu: Aneta Borkowska; Insicjent główny: Kinga Kołak; Inspicjenci: Emilia Wyżywniak, Maria Gaciong, Sylwia Wereda, Nadzieja Niewolewska, Garderobiana: Grażyna Wiewiórka.
Realizacja techniczna: Dział Realizacji Imprez Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce; Światło: Marcin Kostyra, Robert Nawacki; Dźwięk: Marcin Sójka, Tomasz Salach; Technika sceny: Jarosław Skrobecki (kierownik), Rafał Wawryniuk, Marcin Mikołajczuk, Radosław Kowalczyk, Zbigniew Kamiński

Główni Partnerzy spektaklu:
Sieć Sklepów TOPAZ, JASTRZĘBSKI S.A., Cukiernia PSZCZÓŁKA, Piekarnia BALDWIN

Zobaczcie kulisy prac nad spektaklem "Opowieść Wigilijna"!


Dział Promocji i Mediów
Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego
Scena Teatralna Miasta Siedlce


fot. Jarosław Grudziński oraz podlasie24.pl
Partnerzy strategiczni
 • Topaz
 • Jastrzębski
 • Iwonex
 • Cukrohurt
Nasi Partnerzy
 • Mazowiecki Instytut Kultury
 • Pałac Cieleśnica
 • Bollywood Hollywood
 • PGE
 • Pałac w Łochowie
 • Strus - Przedsięborstwo Budowlane
 • Bank Spółdzielczy
 • ING SLASKI
 • PEC
 • Galeria Siedlce
 • Zakład Utylizacji Odpadów
 • Mikos
 • Frezdrom
 • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
 • Foldruk
 • Polimex Mostostal
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne
 • Grawik
 • Adam
 • Midi
 • DH Janusz
 • Drosed
 • Park Wodny Siedlce
 • Olan
 • UPH
 • NoveKino Siedlce
 • PSS Społem w Siedlcach
 • DPT
 • Bank Zachodni WBK
 • Agencja Rozwoju Miasta Siedlce
 • Cukiernia Pszczółka Skórzec
 • Baldwin
 • Mrówka - Sklep budowlano-remontowy
 • Codarts - Uniwersytet Artystyczny w Rotterdamie
 • Kwiaciarnia Alicja
 • LiR Siedlce
 • Kraina Bugu
 • Zespół Szkół Muzycznych w Siedlcach
 • Foxar
 • Sokołów SA
 • Kodak Express Siedlce
 • Brofaktura
 • Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe
 • Wzory i kolory
 • Info Siedlce
 • Muzeum Diecezjalne w Siedlcach
 • Veena
 • Uniserw
 • Vito Polska
 • Instytut Estetyki
 • EuroDom
 • Biuro Podróży Halla
GRUPY ARTYSTYCZNE
 • Teatr Es
 • Teatr Dziecięcy "Dramma-Mia"
 • Teatr Tańca Caro Dance
 • Formacja Taneczna Caro Dance
 • Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza
 • Teatr Obrzędowy
 • Orkiestra Symfoniczna Miasta Siedlce
 • Chór Miasta Siedlce
 • Zespół Pieśni i Tańca "Chodowiacy" im. Alicji Siwkiewicz
 • Sekcja plastyczna
Copyright © 2019. CKIS Siedlce. Wszelkie prawa zastrzeżone