Spektakle

Repertuar

Nie taki Straszny Dwór

Najbliższe daty:

4 październik2019 piątek
godz.:19:00Scena Teatralna Miasta SiedlceKUP BILET

Nie taki Straszny Dwór

Opis

Straszny Dwór? To brzmi dość groźnie. I jeszcze Opera? Ale bez obaw. Nie wszystko jest takie straszne jak nam się wydaje. Nie bójmy się rozpocząć muzycznej edukacji od „Strasznego Dworu”, arcydzieła gatunku jakim jest Opera. Przygotowaliśmy specjalny spektakl dla dzieci i młodzieży, który wprowadzi ich w piękny świat muzyki i elegancki świat Teatru operowego. Możliwe, że dla niektórych będzie to pierwsze zetknięcie z muzyką klasyczną, dlatego wybraliśmy na tę okazję operę Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”, opracowaną w wersji kameralnej i skróconej. Spektakl prezentuje najważniejsze muzyczne fragmenty i sceny połączone narracją, która przybliży treść narodowego dzieła już najmłodszym Widzom. Elementy scenografii, kostiumy z epoki, a przede wszystkim piękne głosy i tańce narodowe z pewnością przysporzą nowe rzesze miłośników opery.

Spektakl familijny przygotowany specjalnie z okazji przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin naszego narodowego kompozytora.

występują: Anna Adamczyk, Anna Barska, Aleksandra Bubicz – Mojsa, Dorota Szostak – Gąska, Mariola Zagojska, Małgorzata Rapa, Jakub Gąska, Kamil Król, Robert Mojsa, Paweł Maciałek, Patrycjusz Sokołowski, Andrzej Witlewski, Tomasz Wnuk, Marcin Żychowski

Zespół Tańca Ludowego UMCS im. Stanisława Leszczyńskiego pod kierownictwem Lecha Leszczyńskiego
Instrumentalny Zespół Kameralny pod kierownictwem Agnieszki Szulc-Brzyskiej.
Chór Żeński Teatru Muzycznego w Lublinie


reżyseria: Mariola Zagojska
prowadzenie: Paweł Świętorecki
 

Punkt Informacji Kulturalnej czynny pn-pt: 9.00-17.00 oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem artystycznym tel. 25 794 31 89

Partnerzy strategiczni

 

Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego

Scena Teatralna Miasta Siedlce

DANE ADRESOWE:
08-110 Siedlce
ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31
tel. 25 794 31 70
fax 25 794 31 81
e-mail: ckis@ckis.siedlce.pl

PUNKT INFORMACJI KULTURALNEJ CKIS
ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31, parter - wejście A
czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem artystycznym
tel.: 25 794 31 89; fax.: 25 794 31 81
rezerwacja biletów: 25 794 31 89

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem