Teatr Dziecięcy Dramma - Mia

Teatr Dziecięcy Dramma - Mia

Teatr Dziecięcy Dramma - Mia, powstały w październiku 2012 r. przy Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce nie ma swojej stylistyki - programowo. Dzieci bawią się wieloma gatunkami sztuki, poznają różnorodny język teatru.
Oprócz gry aktorskiej w planie żywym mają okazję zetknąć się z teatrem lalek, teatrem maski, przedmiotu, cieni, teatrem czarnym, sztukami plastycznymi, teatrem ruchu, pantomimą. Ożywiają przedmioty, wykraczają poza cielesność. Rozbudza to dziecięcą wyobraźnię,oszołamia siłą plastycznego wyrazu. Adepci teatru DRAMMA MIA mają dużo przestrzeni, aby prezentować nie tylko swoje talenty aktorskie, ale również wokalne, taneczne, plastyczne, animacji form. Dzięki temu mogą w pełni poczuć się twórcami: jedni przygotowują scenografię, robią lalki, inni opracowują choreografię dla grupy, jeszcze inni śpiewają i muzykują. W czerwcu 2013 roku miała miejsce premiera pierwszego przedstawienia pt."Tajemniczy Pokój" w reżyserii Uli Gotowickiej. W spektaklu udział wzięło siedemnaścioro dzieci w wieku od 8 do 13 lat.
 
Instruktorzy: 
Urszula Gotowicka - 2012 r. - 2016 r.
Mariola Strus - 2016 r. - 2020 r.
Obecnie od października 2020 r. zajęcia prowadzi Urszula Gotowicka.

Sukcesem zakończył się występ Dziecięcego Teatru DRAMMA- MIA podczas finału XXII Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych SREBRNA MASKA, który odbył się 15 maja 2017 r. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Recepta na zdrowie” przygotowane pod kierunkiem Marioli Strus. Wcielili się w bajkowe postacie, które w humorystyczny sposób przypominały widzom jak dbać o zdrowie. Spektakl spotkał się z uznaniem jury i aplauzem widzów. Został nagrodzony Srebrną Maską I stopnia i nominowany do XVII Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich, który odbył się 10 czerwca 2017 r. w Radomiu. 
 
17 maja 2018 roku teatr Dziecięcy Dramma-Mia zaprezentował podczas finału XXIII Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Srebrna Maska spektakl pt. ,,Wszystkie smoki o tym wiedzą”. Młodzi aktorzy, przygotowani pod kierunkiem Marioli Strus, znakomicie przedstawili historię małego smoczka Hieronima, który marzy o tym, by szybko stać się dorosłym. Ciekawy wszystkiego, chce jak najszybciej poznać świat i nie zawsze jest posłuszny mamie. Wbrew jej woli nawiązuje znajomość z kłamliwym gnomem, który namawia go, by wyruszył „tam, gdzie kończy się jaskinia”. Niestety, pierwsza wyprawa w wielki świat okazuje się dla malucha pełna niebezpieczeństw, czyha bowiem na niego Czarny Rycerz „pogromca smoków”. Tylko pomoc Wiedźmy ratuje Hieronima przed zgubą. Pewnego dnia marzenia smoczka o samodzielności spełniają się. Mama wysyła go do lasu po smocze ziele. W drodze Hieronim ratuje najstarsze drzewo i przepędza złego drwala. Mama jest z niego bardzo dumna. Okazuje się, że wielkich czynów można dokonać w każdym wieku. Osobliwy charakter nadała spektaklowi scenografia tworzona przez dzieci na żywo z poduszek, które zamieniały się w drzewa, w trawę, a nawet w smoka. Kolorowe stroje, humorystyczny tekst, a przede wszystkim dziecięca radość wniesiona na scenę przyczyniły się również do tego, że spektakl spotkał się z uznaniem jury i aplauzem publiczności. Został nagrodzony SREBRNĄ MASKĄ I stopnia i nominowany do XVIII Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich.
 
Teatr Dziecięcy Dramma-Mia wzbogacił swój repertuar o  spektakl pt. ,,Zielony wędrowiec”.
Nową sztukę młodzi aktorzy zaprezentowali z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem podczas Finału XXIV Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych SREBRNA MASKA, który odbywał się 15 maja 2019 r. w CKiS.
Uczy ona  tolerancji wobec innych. Pewnego dnia główny bohater, mieszkaniec szarej krainy, zauważa, że jest zielony. Chce się obejrzeć w rzece, ale w szarej rzece jego odbicie też jest szare, więc wyrusza w poszukiwaniu miejsca, gdzie będzie mógł zobaczyć jaki jest naprawdę. W czasie wędrówki spotyka postacie różniące się wyglądem, zainteresowaniami, temperamentem. Dzięki rozmowom, doświadczeniom i relacjom zielony wędrowiec odkrywa swoje zalety i uczy się pokazywać je z radością innym. Spektakl został nagrodzony podczas Festiwalu SREBRNĄ MASKĄ II stopnia. 
 
W dorobku artystycznym Teatru Dziecięcego Dramma-Mia są przedstawienia:
  • Tajemniczy pokój (reżyseria: Ula Gotowicka)
  • Jarmark bajek (reżyseria: Ula Gotowicka)
  • Recepta na zdrowie (reżyseria: Mariola Strus)
  • Wszystkie smoki o tym wiedzą (reżyseria: Mariola Strus)
  • Zielony wędrowiec (reżyseria: Mariola Strus)
  • Na Wyspie Dramma-Mia (reżyseria: Ula Gotowicka)
    Z okazji Dnia Dziecka młodzi aktorzy Teatru Dziecięcego Dramma-Mia przygotowali bajkowe zagadki.

 

Teatr Dziecięcy DRAMMA - MIA - spot promocyjny from CKiS on Vimeo.

 

 

 

Teatr Dziecięcy Dramma - Mia

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem